فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
دویست و نود و چهارمین …
دویست و نود و سومین شماره …
شماره 292 هفته‌نامه حیات …
شماره 291 هفته‌نامه «حیات …
پرونده وِیژه
برگی از تاریخ؛ روایت خبرنگار مجله اشپیگل از حماسه خرمشهر
 
گروه خبر چهارشنبه 25 آذر 1394 ساعت 14:33 شماره: 124069
  نسخه چاپی RSS
مادر شهید مدافع حرم:

مهدی علاقه زیادی به شهادت داشت و به آرزویش رسید

مادر شهید مدافع حرم:
مهدی علاقه زیادی به شهادت داشت و به آرزویش رسید

مادر شهید مهدی نوروزی، از شهدای مدافع حرم گفت: مهدی علاقه زیادی به شهادت داشت و وقتی شنیدم شهید شده است خدا را شکر کردم که به آرزوی بزرگش رسیده است.

به گزارش خبرگزاری حیات، فاطمه بهشتی، مادر شهید مهدی نوروزی که 20 دی پارسال در دفاع از حرم عسکریین(ع) در سامرا به شهادت رسید، اظهار داشت: مهدی در زمان شهادت فقط 32 داشت داشت و یک پسر به نام محمدهادی از وی به یادگار مانده است. 

وی با اشاره به اینکه شهید مهدی نوروزی به صورت مداوم اشعار مداحی امام حسین(ع) و روضه حضرت زهرا(س) را بر لب داشته، گفت: وی سومین فرزند خانواده بود. آن قدر به حسن اخلاق شهرت داشت که وقتی خبر شهادتش منتشر شد همه عزادار شدند. 

بهشتی ادامه داد: پدر‌ مهدی جانباز و حدود 22 سال بی‌حرکت بود، در این مدت مهدی در تمام کارها کمک پدر بود. پدر مهدی قبل از شهادت، دو ماه در کما بود و مهدی در این مدت جز برای نماز از کنار تخت پدر کنار نرفت و تمام زندگی حتی شغلش را در این مدت رها کرده بود. در این مدت یادم است حتی 40 روز حمام نکرد و شبانه‌روز از پدرش پرستاری کرد. 

جسارت، تقوا و رعایت بیت المال از خصوصیات بارز شهید نوروزی بود 
وی با بیان اینکه شهید نوروزی فدایی مقام معظم رهبری بود، گفت: جسارت، تقوا و رعایت بیت‌المال از ویژگی‌های اخلاقی بارز مهدی بود. با اینکه یک ماشین در اختیارش گذاشته بودند، از آن استفاده نمی‌کرد و با موتور ارزان‌قیمت خودش رفت و آمد می‌کرد. 

مادر شهید نوروزی توضیح داد: سال گذشته بعد از بازگشت از سامرا، ما را برای اربعین حسینی به کربلا برد، بعد از زیارت ما را تا مرز رساند و خودش به سامرا رفت. این دیدار آخر بود که وقتی برای آخرین بار از وی وداع کردم اشک ریختم و به دلم برات شد که دیگر برنمی‌گردد. شب شهادتش خواب دیدم مرده‌ و در غسالخانه‌ام، مهدی پشت در است و در کوچه قدم می‌زند، صبح که بیدار شدم دیدم کوچه پر از جمعیت شده و مهدی به شهادت رسیده است. همان موقع خدا را شکر کردم که پسرم به مقامی که لایقش بود، رسیده است. 

مهدی، انس شدیدی با قرآن داشت 
وی خاطرنشان کرد: مهدی دائم‌الوضو بود و در مسجد اذان می‌گفت و مکبری می‌کرد. بسیار معتقد به انجام نوافل بود و انس شدیدی به قرآن داشت تا آنجا که وقتی نیمه‌های شب از محل کار به خانه می‌آمد تا طلوع آفتاب بیدار می‌نشست و به نماز و قرائت سوره یس، زیارت علقمه و زیارت عاشورا می‌پرداخت. 

بهشتی به علاقه خاص مهدی به حضرت زینب(س) اشاره کرد و ادامه داد: هر سال مراسم باشکوهی را برای عزاداری حضرت زینب(س) برگزار می‌کرد و ماتمکده ایشان را در منزل‌مان تدارک می‌دید. 

منبع:ایکنا
 
1  
1 امتیاز دهنده  
امتیاز شما: 1    [ 1 سال پیش ]  


 
اوقات شرعی

یکشنبه 10 اردیبهشت 1396

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
تصاویر مرتبط
شهید مهدی نوروزی شهید مهدی نوروزی شهید مهدی نوروزی شهید مهدی نوروزی
مرتبط

همسرشهید مدافع حرم:
مهدی از 6سالگی لباس رزم پوشید

دغدغه‌های نخستین شهید مدافع حرم خوزستان

دیدار سردار کارگر با خانواده‌های شهیدان زین الدین و مالامیری در قم

شهید مهدی مجنون به روایت لیلی پرده نشینش

سردار شهید محسن قاجاریان خطاب به همسرش:
اگر شهید شدم آن دنیا با هم خواهیم بود و تو را شفاعت می‌کنم

نظر شما