در حال بارگذاری ...
 • جانباز 70 درصد سبزواری:
  باید حقایق جنگ را برای جوانان بازگو کرد


  جانباز 70 درصد سبزواری گفت: باید حقایق جنگ و دفاع مقدس را برای جوانان به دور از بزرگ نمایی و تغییر نگرش بازگو کرد.

   علی باعثی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حیات در مشهد با اشاره به اینکه امروز فضای انتقال تجارب و خاطرات جبهه و جنگ به جوانان محدود شده است، گفت: ای کاش فضای معنوی و حس همکاری موجود در فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان کنونی منتقل می‌شد ولی هنوز این امر محقق نشده است. 
  باعثی تصریح کرد: تمامی ایثارگران و از جمله آنها جانبازان همواره در هر شرایطی من‌ها را کنار می‌گذاشتند و تبدیل به ما می‌شدند، باید این موضوع را برای جامعه تبیین کرد که هرکس در هر مرتبه‌ای که هست باید رسالتی را که بر دوش خود دارد به درستی انجام دهد و آن را حفظ کند. 
  وی در ارتباط با وظیفه‌ای که مردم در قبال ایثارگران دارند نیز خاطر نشان کرد: مردم در برابر ایثارگران هیچ وظیفه‌ای ندارند جز اینکه پشتیبان ولایت فقیه باشند چراکه انقلاب و جنگ ما با ولایت پذیری همین مردم بود که به پیروزی رسید، و امروز می‌بینیم که چگونه کشورها انقلاب می‌کنند ولی پیروز نمی‌شوند چون مانند ایران نبوده‌ و نیستند. 
  این جانباز سرافراز سبزواری گفت: ایثارگران باید حقایق جنگ و دفاع مقدس را با تشکیل هیئت‌ها و حضور در جلسات دانشجویی به جوانان منتقل کنند نه اینکه آنها را با بزرگ نمایی از حق و حقیقت به دور کنند. 
  گفتنی است که علی باعثی جانباز سرافراز 70 درصد سبزواری در تاریخ 7 اسفندماه سال 1362 در عملیات خیبر و در منطقه شلمچه به درجه جانبازی نائل آمده است. 

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران