در حال بارگذاری ...
 • رئیس کمیسیون پزشکی بنیاد مطرح کرد
  ارتقای کیفیت خدمت‌رسانی به جانبازان در کمیسیون پزشکی


  رئیس کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: ارتقای خدمت‌رسانی به جانبازان در کمیسیون پزشکی بنیاد در دستور کار این کمیسیون قرار دارد.

   دکترغلامرضا طائبی درگفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حیات در مشهد، ضمن تبریک گرامیداشت هفته دولت و در حاشیه کمیسیون پزشکی بنیاد خراسان رضوی که در محل اداره کل بنیاد این استان برگزار شده بود، گفت: در طی جلسات متعددی که با متخصصین پزشکی کمیسیون داشتیم، کارگروه های فوق تخصصی ویژه ای برای این کمیسیون تشکیل شده است که کارگروه فوق تخصصی ریه برای تشخیص بیماری شیمیایی با حضور8 متخصص، کارگروه فوق تخصصی اعصاب و روان با حضور 15 متخصص، کارگروه ارتوپدی،چشم و تیر و ترکش و تروما تنها بخشی از کارگروه های فعال در این کمیسیون هستند. 
  وی افزود: در حوزه معاینات همواره نارضایتی وجود داشت که خوشبختانه با تدبیر قائم مقام بنیاد تعداد کمیسیون ها بیشتر شد و در همین راستا به استان ها اعلام شد تا کارگروه های تخصصی ویژه استان خود را تشکیل دهند. به طور قطع با این تدبیر هم زمان انتظار و هم زمان معاینه بیماران و جانبازان کمتر می شود. 
  طائبی خاطر نشان کرد: همچنین به استان‌ها اعلام کرده ایم که برای کمیسیون‌ها و کارگروه های پزشکی خود تعداد جانباز مشخص در هر روز تعیین کنید به عنوان مثال برای کمیسیون تخصصی اعصاب و روان هر جلسه 50 نفر پذیرش شوند و این برنامه برای ارتقا کیفیت خدمات دهی به جانبازان پیش بینی شده است. 
  وی افزود: قبل از حضور جانبازان در کمیسیون این افراد باید به پزشکان مشاور استان خود مراجعه کرده و خلاصه پرونده آنها توسط پزشک مشاور بررسی‌ شود تا روند کار برای کمیسیون نیز تسهیل شود. 
  وی گفت: نظر سنجی از جانبازان برای اعتلای روند کاری کمیسیون نیز در انتهای معاینه و تشخیص میزان درصد جانبازی افراد نیز در نظر گرفته شده است به طور قطع تا آنها از روند معاینه و تشخیص راضی نشوند ماپرونده جانبازان را نمی بندیم. 
  رئیس کمیسیون پزشکی بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: متاسفانه در ساختار کمیسیون پزشکی استان‌ها از نظر نیرو پستی در نظر گرفته نشده است بر همین اساس ما انتظار داریم در حوزه تحول و نوسازی پست‌های مشخصی در استان های بزرگ دو تا سه نیروی تخصصی بدهند تا پاسخگوی جانبازان باشند و راهنمایی های لازم را به آنها ارائه دهند. 
  وی بیان کرد: در بحث رضایتمندی از معاینه در تمام استان ها صددرصد جانبازان از معاینه راضی بودند منتهی جانباز تنها با بخشی از معاینات کمیسیون اظهار نارضایتی می کردند چراکه آنها بیشتر دنبال نتیجه معاینه و کمیسیون هستند. 
  طائبی افزود: به دنبال این هستیم کلینیک سنجش ضایعات جنگی در تهران افتتاح شود که در دو بخش فوق تخصص و تخصصی فعالیت می‌کند که البته افتتاح و این مرکز وابسته به رای و موافقت ریاست عالی بنیاد شهید و امور ایثارگران است. 
  وی افزود: مشاوره‌های تلفنی نیز جزو موارد جدیدی برای ارائه خدمات به جانبازان است که برای تمام کشور خدمت‌رسانی می‌کنند. 
  طائبی تاکید کرد: از سال پیش تا کنون بحث سایت ویژه کمیسیون پزشکی را نیز پیگیری کرده‌ایم که امیدوار هستیم با وجود این سایت روند خدمت‌‌رسانی به جانبازان تسهیل شود و آنها بتوانند از منزل خود به بیان مشکلات پزشکی خود بپردازند. 
  وی بیان کرد: کمیسیون پزشکی خراسان رضوی از کمیسیون های عمومی است که در آن کارگروه های مجروحیت های شیمیایی، تخصص های اعصاب و روان، تیرو ترکش و تروما نیز برای جانبازان در نظر گرفته شده است. 

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران