در حال بارگذاری ...
 • نایب رئیس مجلس:
  اسارت برگی افتخارآفرین از تاریخ دفاع مقدس است


  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نیشابور گفت: اسارت از پرافتخارترین برگ‌های تاریخ دفاع مقدس است.

   به گزارش خبرنگار خبرگزاری حیات از مشهد، حجت الاسلام ابوترابی‌فرد نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در جمع آزادگان شهرستان نیشابور و در فرهنگسرای سیمرغ تصریح کرد: دفاع مقدس در تاریخ ایران و دنیای اسلام یک برگ زیبا و زرین و قلعه‌ای بلند و افتخارآفرین است و یکی از برترین‌های این کتاب تاریخ اسارت است. 
  حجت الاسلام ابوترابی‌فرد همچنین تصریح کرد: آزادگان در مدرسه اسارت حضور یافته و افتخار حضور در جبهه‌های نبرد ودفاع از ایران اسلامی و ملت عزیز را پیدا کردند. 
  وی از اسارت به عنوان مدرسه‌ای برای تربیت انسان یاد و بیان کرد: آزادگان در زمان اسارت آموخته بودند که نباید فقط به فکر خود باشند و هرگز از هم بند خود غافل نبودند و همواره در جهت حفظ ایمان، اخلاق اسلامی و سلامت جسمی و روحی هم تلاش می‌کردند. 
  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در قسمتی دیگر ازسخنانش به بیان خاطراتی از مرحوم سید علی اکبر ابوترابی اشاره کرد وگفت: آسایشگاه‌ها در دوران اسارت به محیطی پر از نشاط و فعالیت تبدیل شده بود و هرکس هر سرمایه ای داشت در اختیار دیگران می‌گذاشت و آنان که در هر حوزه‌ای علمی داشتند اعم از مدیریت، رزمی و غیره نسبت به انتقال آن به دیگران کوشابودند. 
  وی بیان داشت: درتمامی اردوگاه‌ها ایمان، اخلاق اسلامی و تفکرانقلاب و جبهه حضور داشت. 
  نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان این که آزادگان برای ایران اسلامی آبرو و عظمت به همراه آوردند تصریح کرد: آزادگان در زمان اسارت کمترین فشار را به مسئولین نداشتندکه برای آزادی آنان تلاش کنند بلکه مطالبه اسرا پیروزی درمیدان نبرد بود و اکنون مطالبه ملت عزت و اقتدار ایران اسلامی است. 
  در این مراسم که مسئولین از جمله مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران خراسان رضوی، معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور، فرمانده تیپ 21 امام‌رضا(ع) وسپاه نیشابور حضور داشتند وآزادگان نیشابوری با اجرای نمایش، تفکرات و خط و مشی خود را در دوران اسارت به نقش کشیدند. 

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران