فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
شماره 288 نشریه حیات طیبه …
شماره 287 نشریه حیات طیبه …
شماره 286 نشریه حیات طیبه …
دویست و هشتاد و چهارمین …
پرونده وِیژه
برگی از تاریخ؛ روایت خبرنگار مجله اشپیگل از حماسه خرمشهر
 
گروه ورزش سه‌شنبه 29 اردیبهشت 1394 ساعت 9:21 شماره: 120233
  نسخه چاپی RSS
کاپیتان تیم کبدی کشور:

گرایش به ورزش را مدیون پدر جانبازم هستم

کاپیتان تیم کبدی کشور:
گرایش به ورزش را مدیون پدر جانبازم هستم

کاپیتان تیم کبدی دایره‌ای کشور گفت: پدرم ورزشکار بود و همیشه من را به فعالیت‌های ورزشی تشویق می‌کرد و من گرایشم به ورزش را مدیون پدر جانبازم هستم.

علیرضا صفری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری حیات در مشهد مقدس بیان داشت: در مسابقات کبدی دایره‌ای که بهمن ماه سال پیش در پنجاب هندوستان برگزار شد، تیم ملی کبدی کشور ایران توانست به مقام سومی جهان دست یابد.

صفری با اشاره به این که تیم ملی کبدی ایران از جایگاه خوبی در جهان برخوردار است عنوان کرد: در این دوره از مسابقات جهانی کبدی تیم ملی ایران توانست با پیروزی بر تیم‌ های اسپانیا، امریکا، انگلیس و استرالیا به مقام سومی جهان در این مسابقات دست یابد.

وی افزود: از سال 89 در این رشته فعالیت می‌کنم و پس از تمرین‌های بسیار در سال 90 وارد تیم ملی کبدی در کشور شدم که خوشبختانه موفق شدیم در همان سال مقام سومی جهان را در تبریز به خود اختصاص دهیم.

این فرزند جانباز هشت سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد: امسال افتخار این را دارد که به عنوان کاپیتان تیم ملی کبدی ایران در این تیم بازی می‌کنم و امیدوارم مسئولین توجه بیشتری به این رشته ورزشی داشته باشند.

صفری تصریح کرد: رشته کبدی رشته‌ای از خانواده کشتی است و عمده ورزش‌کاران این رشته کسانی هستند که گرایشاتی به این رشته دارند اما متأسفانه با وجود این که این رشته ورزشی در جهان بسیار شناخته شده است و در مسابقات ان از پنج قاره جهان شرکت می‌کنند در کشور ما همچنان ناشناخته باقی مانده است باتوجه به اینکه رتبه خوبی در سطح جهان داریم.

وی گرایش خود به این رشته را از وجود پدر ورزشکار و جانبازش دانست و تأکید کرد: پدرم در جوانی کشتی‌گیر بوده است و در سال‌های هشت سال دفاع مقدس نیز افتخاری بزرگ کسب کرده که آن درجه رفیع جانبازی در پاسداری از ارزش‌های اسلام و نظام اسلامی است.

این فرزند جانباز بیان داشت: حمایت‌های بی‌دریغ پدرم بود که همواره تشویقم کرد تا در مسیر ورزش و تندرستی حرکت کنم و چون خود او ورزشکار بود همیشه من را به فعالیت‌های ورزشی تشویق می‌کرد و به طور کلی گرایشم به ورزش را مدیون پدر جانبازم هستم.

وی ایثارگری و روحیه ورزشکارانه را نشانه‌های سلامت روحی و جسمی دانست و عنوان کرد: تا آخر عمر موفقیت‌های خود را مدیون پدری هستم که می‌توانم به جانبازی او در راه اسلام به خود افتخار کنم.
  
1  
1 امتیاز دهنده  
امتیاز شما: 1    [ 2 سال پیش ]  


 
اوقات شرعی

جمعه 6 اسفند 1395

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
مرتبط

فرزند جانباز نایب‌ قهرمان مسابقات کشتی آزاد نوجوانان جهان شد

مدال جهانی قهرمانی شطرنج بر گردن فرزند جانباز مشهدی

کسب گردن آویز طلای مسابقات تکواندو بلغارستان توسط فرزند جانباز

فرزند جانباز حائز رتبه ممتاز مسابقات قرآن اوقاف شد

کسب رتبه دوم مسابقات قرآنی ایثارگران کشور توسط فرزند جانباز بیرجندی

نظر شما