در حال بارگذاری ...
 • یکصد و نود و نهمین شماره حیات طیبه منتشر شد


  یکصد و نود و نهمین شماره هفته نامه «حیات طیبه» جمعه ۲۵ اردیبهشت 94 منتشر شد.

  به گزارش خبرگزاری حیات، این شماره در بر دارنده مطالبی چون «نگاهی به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی پیرامون موضوع جمعیت و تجدید نسل»، «او مرد جنگ بود»، «بعثت پیامبر اعظم(ص)/ یادداشت حجت الاسلام والمسلمین شهیدی»، «کجای کاریم؟»، «عملیات امام علی(ع)؛ آزادسازی تپه‌های الله و اکبر»، «عملیات بیت المقدس ۶ در استان ماووت عراق توسط سپاه»، «فرصت باقی مانده از ماه رجب را دریابیم»، «شهید مرحمت بالازاده؛ بزرگمرد کوچک»، «شوخی در فضای آتش و خون»، «سبک زندگی از نگاه امام حسین(ع)»، «کتاب عفاف و حجاب در سبک زندگی ایرانی اسلامی»، «مرنج و مرنجان»، «سیری در سیره پیامبر خوبی‌ها(ص)»، «زندگی یک جانباز؛ فتاح یادگار کربلای یک»، «قطره‌ای از دریای زندگی حضرت آیت الله بهجت(ره)»، «سایت همسران فاطمی»، «همه فرزندان خوب من»، «اندک اندک جمع گردد»، «معرفی پر فروش‌های نمایشگاه کتاب در حوزه دفاع مقدس»، «ابوالشهید موحدی کرمانی به فرزند شهیدش پیوست» و «استفائات امام خامنه‌ای مدظله العالی» است. 

  در بخشی از «بعثت پیامبر اعظم(ص)/ یادداشت حجت الاسلام والمسلمین شهیدی»، می‌خوانیم: «... همه سرزمین مکه در ننگ و پستی فرو رفته و خانه خدا به بتخانه‌ای تبدیل گشته بود. هزاران برده در زیر شلاق و شکنجه اربابان ستمکار خود جان می‌‌سپردند و بالاخره زورگویی و ظلم و ستم و خونخواری‌ همه دل‌ها را پرکرده بود. در همین دوران تاریک و در همین لحظات خطرناک، پاکمردی دور از جنجال‌ها و جنایات بشری از فرط ناراحتی به گوشه غاری پناه برده، غاری که در عین تاریکی روشن بود. چشمه نوری در آن به عبادت یکتای بزرگ مشغول بود. آری در آن زمان‌‌ همان نیروی لایزالی که همیشه در چنین شرایطی به کمک بشریت آمده و دست مهر خود را به‌سوی او دراز کرده، به یاری او آمد و از‌‌ همان غار تاریک، خورشیدی طلوع کرد و نخستین پرتو آن به صورت نزول پیک وحی بر فراز کوه حرا بر محمد(ص) جلوه گرشد. در آن روز بزرگ، روز آزادی انسان‌ها، روز نجات بشریت، روز بت‌شکنی و روز خداپرستی، لحظات انتظار به پایان رسید و پیامبر با مأموریتی عظیم از کوه حرا پایین آمد. پیامبر آمد، تعلیمات آسمانی و حیاتبخش را با خود آورد و مسیر تاریخ بشریت را عوض کرد». 

  به مناسبت سی امین سالگرد شهادت شهید سید مجتبی هاشمی و همرزمانش در مطلبی تحت عنوان «او مرد جنگ بود» می‌خوانیم: ظهر روز عاشوراست و همچنان جنگ در جریان. حمله تانک‌های دشمن بی‌امان است تا اینکه یکی از رزمندگان در حالی که سطل آب را حمل می‌کند تا به همرزمانش برساند، بر اثر شلیک مستقیم تانک به شهادت می‌رسد. حادثه کربلا تکرار می‌شود. ۷۲ نفر رزمنده در دشت ذوالفقاریه حضور دارند و به دفاع مشغولند. جنگ ادامه دارد تا مقداری از خاک اشغال شده، از دشمن بازپس گرفته می‌شود. 

  در بخشی از «شهید مرحمت بالازاده؛ بزرگمرد کوچک» آمده است: مرحمت بالازاده در هفدهم خردادماه ۱۳۴۹ در روستای «چای گرمی» یکی از روستاهای شهرستان گرمی از توابع انگوت در دامان سر سبز مغان و در یک خانواده متدین و محروم، دیده به جهان گشود، پدرش حضرتقلی و مادرش ختائی عظیمی نام داشت. شهید بالازاده با سن پایین و جثه کوچک، وارد بسیج شده و در کنار بزرگ‌تر‌ها مثل بزرگ‌تر‌ها رفتار می‌کند، شناخت و آگاهی شهید بالازاده در کنار پاسداران و بسیجیان، تکمیل می‌شود و به بصیرت دست می‌یابد، بصیرتی که وظیفه او و هموطنانش را در قبال انقلاب و جنگ تحمیلی در اولویت اول قرار می‌دهد. شهید بالازاده نوجوان، جنگجوی خردسال کربلای ایران بود که با بسیاری از پیشروان انقلاب، همچون امام خمینی(ره)، ریاست جمهوری، نخست وزیر و ریاست مجلس دیدار کرده و بار‌ها مورد تفقد و نوازش و تمجید آن‌ها قرار گرفته بود، در شهرستان گرمی مغان، مرحمت سخنگوی انقلاب و رزمندگان اسلام شده بود امام جمعه شهر، قبل از خطبه‌های نمازجمعه، از شهید بالازاده می‌خواست که برای مردم سخنرانی کند و پیام عاشوراییان ایران را به جوانان و نوجوانان شهر برساند. 

  در قسمتی از «سبک زندگی از نگاه امام حسین(ع)» می‌خوانیم: از امام سجاد(ع) نقل است که از پدرشان حضرت امام حسین(ع) شنیدند که می‌فرمایند: اگر کسی از سمت راست به من ناسزا بگوید و در سمت چپ برگردد و از من عذرخواهی کند من عذر او را می‌پذیرم و او را عفو می‌کنم چراکه امیرالمومنین علی ابن ابی طالب(ع) برایم حدیث کرد که از جدم رسول خدا(ص) شنیده که فرمودند: از حوض کوثر نیاشامد کسی که عذر معذرت خواه را نمی‌پذیرد.

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران