فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
دویست و نود و چهارمین …
دویست و نود و سومین شماره …
شماره 292 هفته‌نامه حیات …
شماره 291 هفته‌نامه «حیات …
پرونده وِیژه
برگی از تاریخ؛ روایت خبرنگار مجله اشپیگل از حماسه خرمشهر
 
گروه ورزش چهارشنبه 16 اردیبهشت 1394 ساعت 17:09 شماره: 120098
  نسخه چاپی RSS
زندگینامه شهید امراله نژاد کودکی

زندگینامه شهید امراله نژاد کودکی

در سن 17 سالگی مسابقات کشوری خود را نیمه تمام گذاشته و عازم جبهه شد . فرمانده گردان به او گفته بود " اگر در استان مقام اول کشتی را کسب کنی به شما برگ تسویه می دهیم . " زمانیکه به شیراز رفت بدون تمرین مقام اول وزن 52 کیلو گرم را کسب نمود.

بسیجی شهید، امراله نژاد کودکی در دهم شهریور ماه سال 1350 در شهرستان نی ریز فارس در خانواده ای متدین و پای بند به اسلام پا به عرصه وجود نهاد. تحصیلات خود را در مقطع ابتدایی در دبستان ولایت، دوره راهنمایی را در مدرسه راهنمایی شهید مفتح، دوران متوسطه را در هنرستان شهید باهنر تا سال دوم متوسطه با موفقیت گذراند. 
  
امراله با طی این دوران از عمر خود به اوان جوانی رسیده بود. امااو قهرمان کشتی در سطح استان فارس که به بازیهای کشوری نیز راه یافته بود. او به تمام معنا پهلوان بود. خصوصیات اخلاقیش همه را شیفته خودکرده بود. از همان کودکی اهل مسجد بود و هر چه بزرگتر می شد، حضور فعال او در جلسات قرآن بیشتر می شد.نورانیت قرآن در چهره او هویدا بود. امراله در 25 دیماه سال 1365 عازم جبهه های نور علیه ظلمت شد. پس از گذشت چند ماه فاتحانه به وطن بازگشت. این قهرمان از خود گذشته که قصد داشت به هدف برسد، برای دومین بار در سن 17 سالگی مسابقات کشوری خود را نیمه تمام گذاشته و عازم جبهه شد. فرمانده گردان به او گفته بود" اگر در استان مقام اول را کسب کنی به شما برگ تسویه می دهیم. "زمانیکه به شیراز رفت بدون تمرین مقام اول وزن 52 کیلو گرم را کسب نمود .پس از یکماه دیگر مسابقه قهرمان کشوری انجام شد و چون او نفر اول شده بود به مشهد رفت و چند مسابقه را با موفقیت و پیروزی انجام داد. به محض اینکه از طریق دوستان با خبر می شود که نیروهای رزمی عازم جبهه ها هستند از ادامه مسابقه منصرف شده و راهی شهر نی ریز می شود. خانواده او دلیل بازگشت را از او می پرسند. می گوید: "وقت آن است که در جبهه ها حماسه آفرید برای شرکت در این مسابقات وقت بسیار است اما مقابله با دشمن تا بن دندان مسلح از اهم واجبات است. "او با شوقی عجیب با دیگر دوستان عازم منطقه شلمچه می شود . مدتی در آنجا بسر می برد و یکروز خبرمی رسد که بعثی ها بچه ها را در خط مقدم مورد حمله قرار داده و احتیاج به نیرو و مهمات می باشد. او با شنیدن این خبر دلاورانه با 4 نفر دیگر از یاران سوار بر تانک زرهی شده و راهی خط می شود. به پشت خاکریز دشمن که می رسد تانک آنها مورد اصابت گلوله دشمن قرار می گیرد و دو نفر از یاران او موفق می شوند خود را نجات دهند اما امراله با دو نفر دیگر از همرزمانش شربت شهادت را نوشید و روح ملکوتی اش در 4 خردادماه سال 1367 همچون پرنده ای از قفس رها شده، به دیدار حق شتافت. 

پس از گذشت 9 سال از شهادتش در سال 1376 پیکر پاک و مطهرش به خاک پاک وطن بازگشت و در گلزار شهدای نی ریز به خاک سپرده شد. 

روحش شاد و نامش جاودان 
 
1  
1 امتیاز دهنده  
امتیاز شما: 1    [ 1 سال پیش ]  


 
اوقات شرعی

یکشنبه 10 اردیبهشت 1396

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
مرتبط

شهادت‌طلبی و دشمن‌شناسی از ثمرات دفاع مقدس است

فرمانده مقاومت بسیج سبزوار:
فرهنگ ایثار و شهادت موجب هراس دشمن شده است

قائم مقام بنیاد در گفتگو با حیات عنوان کرد:
با ترویج فرهنگ ایثار و شهادت می توان به تهدیدات دشمن پاسخ داد

مسئول نهاد رهبری در دانشگاه ها:
وصیتنامه ها عصاره و چکیده مهمترین افکار شهدا محسوب می شود

عملیات والفجر 8 / رمز "یا فاطمه زهرا" بود

نظر شما