در حال بارگذاری ...
 • بزرگداشت شهید امید آزادیخواه برگزار شد


  مراسم بزرگداشت شهید امید آزادیخواه با حضور خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، جمعی از جانبازان، مسوولان و دانشجویان دانشگاه افسری امام علی (ع) و مسوولان شهرداری منطقه 12 تهران در بیت آن شهید برگزار شد.

  به گزارش خبرگزاری حیات، مراسم بزرگداشت شهید امید آزادیخواه عصر روز 5 شنبه، 27 فروردین ماه 1394 با حضور خانواده های معظم شهدا، ایثارگران، جمعی از جانبازان، مسوولان و دانشجویان دانشگاه افسری امام علی(ع) و مسئولان شهرداری منطقه 12 تهران در بیت آن شهید برگزار شد. 


  این مراسم که با اقامه نماز مغرب و عشاء آغاز شد با سخنرانی کوتاه «نجف آزادی‎خواه» پدر امید، مداحی، قرائت اشعار شهید امید آزادیخواه در وصف شهادت و شهدا و قرائت زیارت عاشورا همراه بود. 

  پدر این شهید به منظور زنده نگه داشتن یاد فرزندش و ننشستن غبار فراموشی بر یاد و خاطره شهدا، خانه خود را با هزینه شخصی به یک حسینیه و موزه تبدیل کرده و در تمام قسمت های خانه، یادگاری ها و تصاویری از فرزند شهیدش قرار داده است. تصاویری از امام خمینی(ره)، رهبر معظم انقلاب و برخی از شهدای جنگ تحمیلی نیز زینت بخش دیوارهای موزه شهید امید آزادیخواه شده است. 

  شهید امید آزادیخواه در سال ۱۳۴۶در تهران متولد شد. او در سال ۱۳۶۷در حالی که خدمت سربازی خود را در دانشگاه افسری تهران می‌گذراند و به جای یکی از دوستان خود مشغول نگهبانی بود، بر اثر اصابت موشک به شهادت رسید.

      کانال تلگرام
     کانال اینستاگرام  نظرات کاربران