فراخوانی ...
Esc = Cancel
عناوین برگزیده عناوین کل اخبار عربية
خدمات
آرشیو

leader.ir
president.ir
dolat.ir
هفته نامه حیات طیبه
دویست و هشتادو دومین …
دویست و هشتادو یکمین …
دویست و هشتادمین شماره …
دویست و هفتاد و نهمین …
پرونده وِیژه
دویست و هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه «حیات طیبه» منتشر شد
 
گروه سایتهای ایثارگری شنبه 29 شهریور 1393 ساعت 12:30 شماره: 116748
  نسخه چاپی RSS
یکصد و شصت و هفتمین شماره حیات طیبه منتشر شد

یکصد و شصت و هفتمین شماره حیات طیبه منتشر شد

"حیات طیبه" در بخش "زندگی به سبک آفتاب" به بیان خاطرات نزدیکان امام خمینی(ره) از ایشان می پردازد.

به گزارش خبرگزاری حیات، جدیدترین شماره حیات طیبه، جمعه 28 شهریور 93 با مطالبی چون: "بیانات رهبر انقلاب پیش از ترک بیمارستان"، " سفر چهار روزه رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به استان مرکزی"، "آشنایی با شهدا"، "نگاهی به زندگانی امام جواد علیه السلام"، "زندگی به سبک آفتاب"، "به بهانه 8 سال دفاع مقدس"، "جنگ تحمیلی چگونه آغاز شد"، "صله رحم، پیوند با خویشاوندان"، "معرفی کتاب کاش چشم هایش دروغ گفته باشد"، "وصیت نامه شهدا"، "اکسیری به نام فضای جبهه"، "استفتائات امام خامنه ای(مدظله العالی)"، "پیام های خوانندگان" و "شعر" منتشر شد.

در بخش آشنایی با سردار شهید سید محمد تقی رضوی می خوانیم: " شهید رضوی در جبهه‌ های نبرد از خود توانمندی ‌ها و رشادت‌ های بالایی نشان می ‌داد و هرگز از تلاش و کوشش باز نمی‌ ایستاد. او با ارایه طرح‌ های مهندسی بدیع و نو بارها و بارها در عملیات متعدد راه گشای فرماندهان و رزمندگان اسلام می شد".  

"زندگی به سبک آفتاب" به بیان خاطرات نزدیکان امام خمینی(ره) از ایشان می پردازد. در بخشی از این خاطرات آمده است:  "یکی از نزدیکان امام خمینی(ره) می گوید: اگر ما بدون توجه قرآن را روی زمین می گذاشتیم، امام آن را برمی داشت و می فرمود: قرآن نباید روی زمین بماند. روز 12 بهمن 1357 هنگامی که امام از هواپیما پیاده شد، به هیچ وجه حاضر نشد جلوتر از برادر بزرگشان راه بروند".

در بخشی از مطلب "جنگ تحمیلی چگونه آغاز شد" می خوانیم: "در اوایل سال 1359 مقارن با اعلام قطع رابطه آمریکا و ایران که به محاصره اقتصادی جمهوری اسلامی ایران منجر شد، درگیری های عراق با ایران وارد مرحله جدیدی شد و صدام عملاً به ایجاد شرایط جنگی آشکار دست زد. در تاریخ 18 فروردین سال 59 تنها یک روز قبل از اعلام رابطه آمریکا با ایران، صدام رییس جمهوری عراق اعلام کرد که ایران باید از سه جزیره تنب بزرگ، تنب کوچک و ابوموسی خارج شود".

رمان "کاش چشم هایش دروغ گفته باشد" بر اساس زندگی شهید عبدالرسول محمودی نورآبادی، برادر نویسنده است که در سال 1367 و در منطقه کردستان اتفاق افتاده است؛ علاوه بر آن فضای شهرستان مهرنجان جاوید استان فارس در جنگ تحمیلی در این اثر 260 صفحه ای تصویر شده است.نام منبع: سایت ایثار

+ 0 -  


 
اوقات شرعی

چهارشنبه 29 دی 1395

اذان صبح
طلوع خورشيد
اذان ظهر
غروب خورشيد
اذان مغرب
نیمه شب شرعی
اوقات به افق:
دقت 3± دقیقه
مرتبط

دویست و هشتادو دومین شماره هفته‌نامه «حیات طیبه» منتشر شد

یکصد و هشتاد و هفتمین شماره نشریه افضل منتشر شد

دویست و هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه «حیات طیبه» منتشر شد

دویست و هشتادو یکمین شماره هفته‌نامه «حیات طیبه» منتشر شد

دویست و هشتادمین شماره هفته‌نامه «حیات طیبه» منتشر شد

نظر شما