دوشنبه 23 تیر 1399 |

نخبگان
[آرشیو]
گفتگو-همراهی خانواده رکن اصلی موفقیت هر فرد است

همراهی خانواده رکن اصلی موفقیت هر فرد است 1398/10/08

آزمون سراسری سال 98 با تمام سختی هایش در تیرماه برگزار شد و بیش از یک میلیون نفر با هم به رقابت پرداختند، از میان 56 هزار نفر شرکت کننده از جامعه ایثارگران 19 هزار نفر پذیرفته شدند که 17 نفر از بین آنها حائز رتبه های زیر 100 کشوری هستند. علیرضا شفیعی علویجه یکی از فرزندان ایثارگر است که بدون استفاده از سهمیه ایثارگری موفق به کسب رتبه ی دو رقمی در آزمون سراسری سال 98 در گروه علوم انسانی شده است.

گزارش-قبولی 19 هزار نفر از ایثارگران و خانواده شاهد در دانشگاه های کشور

قبولی 19 هزار نفر از ایثارگران و خانواده شاهد در دانشگاه های کشور 1398/10/07

درحالیکه 19 هزار نفر از ایثارگران و خانواده شاهد توانسته اند از سد کنکور گذشته و وارد دانشگاه های کشور شوند که 17 نفر آنها رتبه دو رقمی بدست آورده اند.

قوانین-بنیاد شهید و امور ایثارگران با کاهش سهمیه ایثارگران مخالف است / ملاک عمل همچنان قانون برنامه ششم توسعه است

بنیاد شهید و امور ایثارگران با کاهش سهمیه ایثارگران مخالف است / ملاک عمل همچنان قانون برنامه ششم توسعه است 1398/09/26

معاون فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران با اشاره به انجام تغییرات در پیش نویس لایحه ساماندهی سهمیه‌های دانشگاه در خصوص سهمیه ایثارگران از سوی سازمان سنجش، گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران با کاهش سهمیه‌های ایثارگران مخالف است و نظرات خود را درباره پیش نویس مذکور به صورت مکتوب به وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری و سایر مراجع ذی ربط اعلام خواهد کرد.

نخبگان-برپایی موکب اربعین حسینی تشکل های شاهد و ایثارگر

برپایی موکب اربعین حسینی تشکل های شاهد و ایثارگر 1398/07/23

حیات: تشکل‌های شاهد و ایثارگر به مناسبت فرارسیدن ایام اربعین حسینی از 19 مهر الی 24 مهرماه با برپایی موکب در امر خدمت رسانی به زوار حسینی فعالیت می نمایند و برنامه‌های مختلفی را برگزار می‌کنند.

نخبگان- آتشی که سیدالشهدا در قلب شیعه روشن کرده خاموش نمی شود / محرمی نبود که ما عزاداری نکنیم

آتشی که سیدالشهدا در قلب شیعه روشن کرده خاموش نمی شود / محرمی نبود که ما عزاداری نکنیم 1398/07/15

حیات: محمود حمزه از آزادگان سرافرازی که پس از یک دهه اسارت به وطن بازگشت با اشاره به عزاداری هایی که با وجود برخورد شدید عراقی ها در ایام محرم انجام می دادند، گفت: محرمی نبود که ما عزاداری انجام ندهیم و بگذاریم به عراقی ها خوش بگذرد. چرا که در دوران اسارت قلب ها همه حسینی و ایمان ها همگی قوی تر بود

نخبگان-پیام جمعی از نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به رییس بنیاد در پی کسب رتبه برتر جشنواره شهید رجایی

پیام جمعی از نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر به رییس بنیاد در پی کسب رتبه برتر جشنواره شهید رجایی 1398/06/13

حیات:جمعی از نخبگان و تشکل‌های شاهد و ایثارگر با صدور پیامی کسب رتبه برتر در پانزدهمین جشنواره شهید رجایی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران در بین دستگاه های اجرایی را به نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و همچنین تمام مدیران و کارکنان این نهاد تبریک و تهنیت گفتند.

نخبگان-ماجرای قاپیدن دفتروقلم از دستان نماینده صلیب سرخ

ماجرای قاپیدن دفتروقلم از دستان نماینده صلیب سرخ 1398/06/12

حیات:محمدرضا شایق چهره نام آشنای عرصه فرهنگ در یزد است گرچه وی دستی بر آتش سیاست دارد اما در قبای پر کبکبه سیاست هم بر اخلاق تاکید دارد. شایق از حافظان، کاتبان، مفسران وپژوهشگران نام آشنای قرآنی کشور نیز است وامروزه بیشتر وقتش را ردای معلمی می پوشد و در دانشگاه به جوانان اخلاق ومعرفت درس می دهد. تفسیر وتلاوت قرآن در مساجد وجلسات مختلف مذهبی از دیگر فعالیت های این استاد دانشگاه است. شایق از نزدیکترین یاران شادروان حجت الاسلام ابوترابی در دوران اسارت محسوب می شود و نقش حساسی را در مقاومت آزادگان و رهبری ایشان در زندان ها و سیاه چال های رژیم بعث عراق ایفا کرد. وی در سال 1374 نشان ایثار را از دست رییس جمهور وقت دریافت کرده است. شایق در تاریخ 23 مرداد 1398 به عنوان نخبه آزاده در همایش الماس های درخشان از وی تقدیر شد.